Dla kogo

przeznaczony jest kurs?

Zadbane finanse to kurs e-learningowy dla Ciebie jeśli jesteś:

Jakie korzyści zapewni Ci wiedza pozyskana dzięki kursowi?

Porady i wskazówki z zakresu finansów osobistych oraz umiejętności, które nabędziesz podczas kursu, ułatwią Ci podejmowanie optymalnych decyzji wpływających na stan Twojego portfela.  

W materiałach wideo znajdziesz praktyczną wiedzę
o finansach, dzięki której skonfrontujesz swoje wyobrażenia
o zarządzaniu pieniędzmi z rzeczywistością. Dzięki temu podejmowanie wyzwań finansowych stanie się prostsze.    

Kurs – zarządzanie budżetem domowym

Tematy poruszane przez trenerów w poszczególnych częściach zostały przygotowane z uwzględnieniem współczesnych trendów w edukacji oraz dobrane w taki sposób, aby spełniać potrzeby każdej osoby, której zależy na osiągnięciu finansowego komfortu. 

Zarządzanie Finansami Osobistymi – kurs online dla każdego

Zapraszamy na nasz innowacyjny kurs online z finansów osobistych, który pomoże Ci opanować umiejętność skutecznego zarządzania budżetem. Jeśli szukasz skutecznych strategii i pragniesz osiągnąć stabilność finansową, to idealne trafiłeś.

Finanse osobiste to temat, który dotyczy każdego z nas. Bez względu na wiek czy sytuację życiową, umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi jest kluczowa. Nasz kurs zarządzania finansami zapewni Ci praktyczne i łatwo zrozumiałe narzędzia pozwalające zbudować solidne fundamenty finansowe.

Co odróżnia nasze szkolenie finansowe od innych?

Opracowany przez instytucje polskiego rynku finansowego – Izbę Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych oraz CFA Society Poland kurs internetowy to wygodna forma nauki, która dostosowuje się do Twojego tempa oraz harmonogramu. Możesz uczyć się z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, korzystając z internetu. 

Jak zarządzać finansami osobistymi?

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, który niedługo będzie wchodzić na rynek pracy, pracownikiem na początkowym etapie kariery zawodowej, czy osobą chcącą zadbać o swoją sytuację finansową ten kurs zarządzania finansami jest właśnie dla Ciebie. Warto wspomnieć, że został on przygotowany przez doświadczonych ekspertów posiadających bogate doświadczenie w udzielaniu praktycznych porad finansowych.

Polecany kurs do nauki oszczędzania pieniędzmi

W obecnych czasach umiejętność zarządzania swoim kapitałem jest na wagę złota. Przy stale rosnących cenach niegospodarność wiąże się z zadłużeniami. Z kolei brak poduszki finansowej wpływa na obniżone poczucie bezpieczeństwa, wywołując stres. Możesz jednak temu zaradzić, decydując się na kurs online z finansów osobistych, z którego dowiesz się, jak:

  • tworzyć i realizować cele finansowe,
  • planować domowy budżet,
  • efektywnie zarządzać wydatkami,
  • przeanalizować i zredukować bieżące koszty,
  • inwestować swoje oszczędności,
  • radzić sobie z długami i unikać pułapek kredytowych,
  • optymalizować wydatki, by osiągać równowagę finansową.

Sposoby na zapanowanie nad budżetem domowym

Największym wyzwaniem w kontekście finansów osobistych jest zapanowanie nad domowym budżetem. Nie zawsze przychody są większe od wydatków, co skutkuje brakiem oszczędności. Najlepsza sytuacja to gdy nie wydajemy części pieniędzy, które można odłożyć na inne cele. Aby jednak tak się stało, konieczna jest umiejętność zarządzania aktywami we właściwy sposób np. kupując promocyjne produkty, gotując w domu, rezygnując z kawy na mieście czy wydawania pieniędzy pod wpływem impulsu.

Jak dobrze zarządzać domowym budżetem?

Kluczem wszystkich działań jest znalezienie celu i ustalenie planu działania. Nie zawsze oszczędzanie będzie proste czy przyjemne, ale z czasem stanie się nawykiem. Najważniejsza jest systematyczność i niepoddawanie się, gdy pojawiają się problemy.