Najczęściej
zadawane pytania

Sprawdź je

Czego nauczę się na kursie?

Kurs jest przygotowany tak, abyś zdobył wiedzę w kilku obszarach związanych z finansami – świadomego określenia roli pieniędzy w swoim życiu oraz efektywnego zarabiania, oszczędzania i inwestowania. Dzięki tym informacjom zrozumiesz, jakie zasady powinny rządzić Twoimi finansami osobistymi oraz co musisz zrobić, aby dzięki nim lepiej realizować swoje życiowe cele. 

Kto prowadzi kurs?

Kurs został przygotowany i opracowany przez uznanych specjalistów od finansów osobistych – naukowców i praktyków: Przemysława Barankiewicza, Tomasza Jaroszka, dr hab. Radosława Pietrzyka i dr hab. Katarzynę Sekścińską. To ich wiedza, doświadczenie i pasja do finansów spowodowały, że są trenerami w naszym kursie. Więcej informacji o nich znajdziesz w zakładce Trenerzy 

Co to są finanse osobiste?

Finanse osobiste, o których mówimy w ramach naszego kursu, oznaczają wszystkie działania związane zarządzaniem kwestiami finansowymi podejmowane przez Ciebie jako jednostkę lub gospodarstwo domowe.  

Czy mogę skorzystać tylko z wybranej części kursu?
Kurs został zaprojektowany w ten sposób, aby każdy uczestnik mógł zdobywać wiedzę na temat finansów osobistych sukcesywnie, zgodnie z określoną koncepcją, która w kompletny sposób przygotowuje do zadbania o swoje finanse. Najpierw masz okazję ustalić i zrozumieć swój stosunek do pieniędzy. Później uczysz się, czym powinieneś kierować się w zarabianiu. Następnie zdobywasz wiedzę, jak umiejętnie wydawać pieniądze, by nie zapomnieć o oszczędzaniu. Na samym końcu poznajesz tajniki dotyczące inwestowania zaoszczędzonych pieniędzy. Program kursu ułożony jest zatem sekwencyjnie, składa się w logiczną i kompletną całość. Warto skorzystać
z kursu zgodnie z zaplanowaną kolejnością.
 
Ile czasu muszę poświęcić, by odbyć kurs?

Obejrzenie wszystkich nagrań kursu zajmuje 4 godziny i 40 minut. Nie trzeba tego zrobić za jednym razem. Kurs jest przygotowany tak, abyś mógł z niego korzystać w dogodnym dla siebie momencie. Cały materiał został podzielony na kilku-, kilkunastominutowe nagrania, na które łatwo jest znaleźć czas
w ciągu dnia. 
 

Na jakich urządzeniach mogę skorzystać z kursu?
Z kursu możesz korzystać na komputerze i tablecie, a także
w telefonie. Na urządzeniach mobilnych kurs jest dostępny za pomocą aplikacji
Moodle. Warto pamiętać, że aktualne wersje oprogramowania gwarantują poprawne działanie wszystkich funkcji kursu, np. odtwarzania filmików, działania quizów.
 
Czy kurs liczy się do programu studiów?

Nie, kursu nie można zaliczyć do programu studiów. Niemniej warto, aby każda młoda osoba była wyposażona w wiedzę, którą można uzyskać na naszym kursie. Z pewnością wiele to ułatwi w procesie zarządzania finansami. 

Dlaczego „Zadbane finanse”?

Zadbane finanse to świadome i mądre zarządzanie pieniędzmi, które pozwala nam skoncentrować się na najważniejszych rzeczach. Takie podejście umożliwia nam maksymalne wykorzystanie posiadanych zasobów i czerpanie z życia najwięcej satysfakcji. Finanse wymagają tego, by o nie zadbać – zrozumieć, przyglądać się im, przypilnować, trochę się zatroszczyć – a nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. Dzięki temu mogą się odwdzięczyć i przynieść satysfakcję w innych obszarach życia.